דרך רמתיים 52 הוד השרון טלפון 09-7406064 פקס 09-7406076 פייסבוק מפת הגעה

שעות פתיחה בימים א'-ה' מ-8:30 עד 13:30 ומ-16:00 עד 19:00 ביום ו' מ-8:30 עד 13:00

חידושים הקיימים היום בתחום הטיפול בקראטוקונוס (Kerataconus)

 

 חידושים הקיימים היום בתחום הטיפול בקראטוקונוס (Kerataconus )

 

 הקדמה
קרנית עם קראטוקונוס או קרנית חרוטית היא מחלה נפוצה בה מתרחש תהליך של הידקקות והיחלשות הקרנית, ככל הנראה בעקבות איבוד סיבי קולגן. כתוצאה מתהליך זה מתפתח בלט של הקרנית עם עיוות צורתה.  שינויים אלה מתבטאים בהופעת קוצר ראייה ואסטיגמציה. המחלה מופיעה לראשונה, בדר"כ בגילאים 10–20 ומתקדמת באופן הדרגתי.

 טכניקת ה-Cross Linking


בתהליך של Collagen Cross Linking ( המבוססת על השימוש בריבופלאבין וקרינת UV) נוצרים קשרים כימיים חדשים בין סיבי הקולגן, המביאים לחיזוקם ובעקבות כך לחיזוק הקרנית. הדבר יכול לעצור את ההידרדרות הפרוגרסיבית בקראטוקונוס. חסרים נתונים לגבי היעילות ותופעות הלוואי של טכניקה זו לטווח ארוך.

Keraflex KXL

טיפול חדשני לא חודרני לטיפול בקראטוקונוס, הטיפול משתמש בשיטת גלי מיקרו המעלים את חום הקרנית שגורם להתכווצות הקרנית, לאחר מכן משתמשים בשיטת Collagen Cross Linking בכדי לקבע את התוצאות.

הטיפול מוביל להשטחת הקרנית ושיפור משמעותי בחדות הראייה אצל המטופל.

בכדי לקבל אינפורמציה נוספת אנא פנה לאתר www.avedro.com.

  עדשות סקלרליות לתיקון ראיה  בקראטוקונוס

עדשות סקלרליות מיועדות למקרים מיוחדים של קרנית מעוותת.  עדשות אלו מיועדות למצבים שבהם עדשות קשות  או רכות אינן מתאימות. הן מאפשרות ראייה טובה גם במצבי אי סדירות קיצונית בצורת הקרניות.

 הסקלרליות הן בעלות קוטר גדול במיוחד, המתיישבות על לובן העין ומבטלות את משטח הקרנית הפגועה.

 במקרים רבים נרשמה הצלחה גדולה, כשחדות הראייה הירודה השתפרה באופן משמעותי עד לכדי ראיית 6/6 (במונחים קליניים זו הצלחה אדירה). לעתים זה מבטל את הצורך בהשתלת קרנית.

עדשות אלו אינן מורגשות בזמן הרכבתן.