דרך רמתיים 52 הוד השרון טלפון 09-7406064 פקס 09-7406076 פייסבוק מפת הגעה

שעות פתיחה בימים א'-ה' מ-8:30 עד 13:30 ומ-16:00 עד 19:00 ביום ו' מ-8:30 עד 13:00

מילון מונחים

איריס (קשתית)-חלקה הצבעוני של העין(ירוקשחורכחול וכו' ).

 

אקומודציה-  גמישות העדשה התוך עינית שיכולה לתת פוקוס פעם למרחק ופעם לקריאה מקרוב.

 

בדיקת אדום ירוק – הינה  חלק מבדיקת העיניים .הבדיקה מבוססת על העובדה שלאורכי גל שונים יש אורכי מיקוד שונים. מציגים לפציינט לוח שצידו האחד אדום והשני ירוק כאשר האותיות או הצורות מוצגות בשחור .

 

גלאוקומה- מחלה הגורם פגיעה בשדה הראיה. בדרך כלל כתוצאה מיתר לחץ תוך עיני אבל לא תמיד. לחץ תוך עיני תקין נע בין 10-20 מ"מ כספית.עלייה של לחץ תוך עיני אינה מורגשת אך גורמת  לנזק בצמצום שדות הראיה .לא ניתן לתקן את הנזק שנגרם אך ניתן להוריד את הלחץ ולעצור את התפשטות הנזק.

 

זבובים (FLOATERSׁ) –תופעה שבה הגלי בזגוגית מצטמק ומתחיל לצוף בתוך העין.קיימת סכנה שהדבר  ימשוך אחריו את הרשתית ולכן כל תופעה כגון זו מחייבת בדיקת רופא עיניים כולל הרחבת אישונים .הפציינט ידווח על זבובים או נקודות צפות בתוך העין .

 

חדות ראייה – חדות הראיה של פציינט נבדקת בכל עין בנפרד ואח"כ בשתי העיניים. הבדיקה נעשית עם ובלי משקפיים ונמדדת בפרמטרים של 6/6 .

 

עין עצלה -   כאשר חדות הראייה של עין אחת נמוכה מחדות הראיה של העין השנייה.  יכולה להיגרם מפזילה או מספר משקפיים שונה מעין לעין .אצל  ילדים הטיפול הוא בדרך תיקון הראיה בעזרת משקפיים וכיסוי העין "הטובה"  ע"י רטייה למספר שעות ובעצם לתת לעין "הפחות טובה" לעבוד .

 

פריזמה - משמשת בתחום האופטיקה בעיקר בפזילות וגורמת להסטה של הדמות לעין ולא העין לדמות.

 

קצר רואי - אדם אשר רואה טוב ממרחק קרוב אבל לא רואה טוב לרחוק .

 

אסטיגמציה (צילינדר)- אסטיגמציה  הינה  מצב שבו הקרניים נשברות בשתי נקודות שונות ולא באחת. חדות הראיה לא טובה בכל טווחי הראיה.

 

 רחק רואי - אדם אשר הרואה טוב יותר מרחוק אבל רואה פחות טוב מקרוב .

 

 

קטרקט -  עכירות העדשה התוך עינית ,גורמת לירידה בראייה .ניתנת להסרה בניתוח .